Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 13342056



*

nr 1334 2056


Skulptur

Keramik, Rådjur, Signerad. Längd: 23, höjd: 20 cm


Utrop:

600 kr

Såld:

350 kr

Sista tid för bud online:

måndag 29 juni 2020
kl 19:41:33


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
17/6 17:22:12 1      150 kr
19/6 23:20:59 2      300 kr
21/6 10:20:06 3      250 kr
21/6 10:20:06 2      300 kr (Budbetjänt)
25/6 11:52:14 3      Vinnande bud


Läs om budbetjänten
  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: djur djurmotiv keramik konsthantverk rådjur skulptur
  • 8130 Kärl
    Sydamerika, bemålat lergods, Längd: 20 cm. Höjd: 2..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:48
  • 8017 Skulptur
    Asien, växt, sten. Höjd: 18 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:19
  • 7128 Skulptur
    Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Målerås, Torso,..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:58
  • 8088 Skulptur
    fiskarpojke. Signerad schorode, Frankrike, brons, ..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:56
  • 7066 Skulptur
    Gudmundur Einarsson, Island, Valross. Keramik. Län..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:36
  • 7046 Skulptur
    Halvar Frisendahl (1889-1953), Sverige. Signerad. ..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:36




Ladda ner broschyr